Mat-Pilates Level 1’den 3’e Kadar İlerleme

1. Level 1 dersi Pilates terminolojisi ile başlar. Pilates static ve hareketlerin durduğu bir çalışma değildir. Yerçekimi ile ilişkili olarak vücudun tüm düzlemlerde hareket ettiği bir yapıya sahiptir.

2. Level 1 derslerinde alt yapından dolayı şekil ve işlev hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. İskelet sistemimiz bize bir çerçeve sağlar ve kaslar bu çerçeveye şekiller ekler ve çerçevenin bazı bölümlerini büker. Sinir sistemi ise kaslarla çalışarak vücudu hareket ettirir.

3. Bu derste, temel başlıkların Mat serisi boyunca nasıl tekrarlandığını, yapılan temel hataları ve bunların nasıl düzeltileceğini göreceksin.

4. Pilates düşünen bir beden yaratır! Pilates vücudun hem şeklini hem de fonksiyonel çalışmasını sağlayan bir hareket sistemidir.

5. Level 2’de ise; pilatesi bir hareket sistemi olarak inceleyip, bilgileri detaylandırarak sağlıklı vücudun nasıl hareket ettiğine bakacağız. Özellikle hareketlere odaklanarak vücudun hareketleri nasıl başlatığını ve control altında tuttuğunu göreceğiz.

6. Level 3 pilates hareketlerinde, kullanılan iskelet sistemine, kaslara ve sinir sistemine odaklanıp, bu sistemlerle birlikte vücudu merkezden powerhouse ile sabitleyip control altına alarak hareket etmeye vücut daha akıcı, kontrollü daha fazla eklenti hareket kalıpları ile çalışma ilerleyecek. Dr.Serdar Gürbüz ders notları derlemesinden)

 

 

Eğitmenlerimiz

Ayfer ALTUNKAYA
Ayfer ALTUNKAYA
Yoga & Pilates Eğitmeni
Adresler
  Anıttepe: Akdeniz Cd. No: 25/1  
Telefon
+90 532 446 6761