Hikayem

Fer Yoga ve Pilates stüdyosu 2010 yılında doğdu. Küçük butik bir yer. Anıttepe de Anıtkabirin karşısı ve çok özel bir konumda ATAM ile karşı karşıya

Merkez olan Anıttepe Akdeniz Caddesi 25/1 numaradan sonra şimdi Şube olarak Gaziosmanpaşa Bağcılar Mahallesi Açın Caddesi 15/3  olarak hayata geçti. Şube daha büyük 200 metrekare ve orası da özel dizaynı malzemelerin kalitesi ile  yoga ve pilates severleri bekliyor olacak.

Ankara da 12 yıl K.K.K Spor Okulunda hocalık kariyerimle eğitmenliğe başladım.

Daha sonra Klüplerde; Renewa  (kapandı ) United Zirve Kent’de çalıştı , Pelops, Sportif Yaşam (Gitmiyorum) ve Portal Çiçeği Rezidans ta halen yoga, pilates, yogilates, body styling derslerini haftanın 3 veya 4 ders üzerinden vermeye devam ediyorum stüdyo dersleri randevulu bireysel ve gruplar olarak ilerliyor.

Aslında Yüksek Mühendis olarak ikinci mesleğim olan Eğitmenliğe büyük bir  zevk ve keyifle devam etmekteyim Uzun saatli dersler veriyorum bir buçuk saatlik dersler sınıfın enerjisi ile de iki saatte bitebiliyor.. bunun açıklaması kendimce <NE KADAR YAVAŞ O KADAR ÇOK > oluyor.

Hikayemde sevdiğim işi yapmak, öğrencilerimin  hayatlarında alanlar açmak, naçizane onlara ayna tutabilmek, uzun soluklu dostluklar ile birlikte olabilmek, hayali ve emeği çok büyüktü.

2000 yılından itibaren aslında kendi hakikatimi anlatıyorum. Kendi deneyimimi, yoganın bedenimde, hayatında yarattığı değişimleri, dinginliği, koordineyi, yaşam enerjimin her dersden sonra nasıl yükseldiğini, ızdıraptan nasıl huzura yolculuğumu.

Derslerim Pilates in  güçlendirici, sıkılaştırıcı, merkezleme, kontrol, odak, nefes bütünlüğü tarafları ,Terapi Yoganın kişisel gözleme dönük yanı bırakma ve tutma, Yin yoganın hedef ,uzun süreli bekleyerek bağlayan doku ve fasya odaklı dişil enerjili yer çekimi hizalı,  Vinyasa Yoganın eğlenceli ve bol süprizli, Restoratif Yoganın bir çok prop destek malzelereri, Hatha Yoganın hizalama kuralları, bazen Özgür Yoga, Dinamik – Power yoga

Yoga ve Pilatesin karışımı olan Yogilates dersleri bazen sadece Nefes Çalışmaları

Meditasyon derslerinde isteyen gruplara 30 ar dakikalık arada 15 dakika dinlenme ve kalça eklemi rahatlatıcı 3 poz sonrası tekrar 30 dakikalık nefes farkındalığı uzun versiyon dersler ile yogayı bir tavır, bir iç gözlem yolculuğu ve cesaretle duyarlılaşmaya davet olarak deneyimlemek mümkün olabiliyor.

Dersler birer yolculuk, bu yolculukta güvenli, anlaşılır, kendi iç alanlarında ve nefeslerinde özgür olabildikleri, dersleri kendilerinin kılabildikleri dersler  yapabilmek.

Dersler çok  çeşitli ve her yaşa her bedene her ders mevcut, her pozun en az 3 varyetesi sunularak katılımınız mümkün,

FerYoga ve Pilates Stüdyo ve Şubesi 3  salon ile öğrencilerine yaşamlarında yeni kapılar açarak rahat, güvenli, temiz ve doğru adres olarak var.

Hızlı şehir yaşamının örüntülerinden uzaklaşmak, yavaşlayabilmek, kendi iç alanınızın farkındalığında sağlıklı bir beden, nefes ve zihin için ve dersleri denemek adına lütfen kontak kurunuz. İhtiyacınız olan hedefleri belirtiniz size uygun bir yönlendirme tarafımca yapılacaktır.

Ulaşım rahat ve Park sorunu yok.

Stüdyolarımız

Anıttepe Stüdyomuz

Anıttepe Mh.
Akdeniz Cd. No:25/1

Haftanın Her Günü
08:00 – 22:00

Yol Tarifi Al
Gaziosmanpaşa Stüdyomuz

Bağcılar Mh.
Açın Cd. No:15/3

Sadece Stüdyo Programındaki Ders Saatleri

Yol Tarifi Al

Eğitmenlerimiz

Ayfer ALTUNKAYA
Ayfer ALTUNKAYA
Yoga & Pilates Eğitmeni
Svetlana AKTAN
Svetlana AKTAN
Freelance Yoga Eğitmeni
Adresler
  Anıttepe: Akdeniz Cd. No: 25/1         Gaziosmanpaşa: Açın Cd. No:15/3
Telefon
+90 532 446 6761