Esra FİDAN ÇEVİKER

esra fidan-çeviker

Üniversite öğrenimim sırasında yoga ile tanıştım. Ankara’da Maha Mantra Doğal Yaşam Merkezinde Hatha yoga derslerine başladım. Yurtdışında değişik ülkelerde yoga kamplarına katıldım. Hatha yoga eğitmenliğine Monica Munzinger hocamın düzenlediği workshoplara katılarak başladım. Daha sonra kendimi daha da geliştirmek için Yoga Şala Ankara 2011-2012 döneminde Hamile yogası (prenatal Yoga RYT100)eğitim programına katıldım. Yogadan hiç kopmadan2012-2013 döneminde Yoga Alliance onaylı Pınar Enginsu ile 200 saat Yoga Şala Temel Uzmanlaşma Programını (RYT 200 ) tamamladım. Yoga ve omurga (Skolyoz ) ,Yoga Atölyesi gibi workshoplara devam ettim.
Çeşitli Meditasyon eğitimlerine katılarak (Franz Adriani )yoga ve meditasyonun bir bütün olduğunu deneyimledim. Beden ve zihin sağlığı birlikteyken mutlu ve tam olunuyor.

Yoganın bedeni rahatlatması dışında , fiziksel rahatsızlıklara karşı kullanılarak yapıldığını biliyordum . Yoga Terapi konusunda uzman olan Banu Çadırdı hocadan Feryoga stüdyosunda Yoga Terapi (RYT 100)eğitimimi tamamladım.

Yogaya olan Aşk hiçbir zaman hafiflemedi ve biraz içe dönmeyi deneyimlemek istedim. Yin yoga ile tanışmam böyle oldu .Berivan Aslan Sungur hocadan yin yoga(RYT 100) eğitimimi tamamladım. Beden –Zihin ve Nefes artık tam olduk ☺

Hatha yoga ,prenatal yoga ,yoga terapi ve Yin yoga üzerine derslerimi vermekten büyük mutluluk duyuyorum.

Namaste

Esra Fidan Çeviker
Dolce Esra

İletişim Bilgileri

Telefon: 05323344150
e-mail: [email protected]