Duygu ARPACI İLKKURŞUN

Duygu ARPACI İLKKURŞUN

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Duygu, 5 yıl özel bir televizyonda çalıştıktan sonra 2008 yılında yoga ile tanıştı.

Öğretmenleri Serpil Öztürk ve Deniz Kıral, verdikleri yoga eğitmenliği bilgileriyle onun hayatında vazgeçilmez bir kapı açtılar.

2013 Yılında Aspect of Yoga okulunun kurucusu Monika Munzinger ile 200 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitmenlik çalışmasını tamamladı.

Hamileliğinde yoga yaparak kazandığı deneyimi başkalarına da aktarma isteği onu hamile yogasına yönlendirdi. 2013 yılında Pınar Enginsu, Gökhan Yavuz, Dr. Şelale Özmen ile Yoga Alliance onaylı 100 Saatlik Hamile Yogası Eğitmenliği programını tamamladı.

Yin Yoga eğitmenliğinin temellerini ise 2017 yılında Devrim Akkaya ile attı.

Anatomi eğitimini Prof. Dr. Emin Ergen’den aldı. Anatomiye olan ilgisi onu, bu alanda daha çok çalışmaya yönlendirdi.

Bunun dışında, Serpil Öztürk ile Yoga Felsefesi derslerine devam etmektedir. Richard Freeman, Nicole Ohme, Desiree Rumbaugh’dan dersler almıştır. 2001 Yılından beri Reiki uygulayıcısıdır.

Ayrıca, Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS)Yoga 1.Kademe Yardımcı Antrenör sertifikasına sahiptir.

Çeşitli yoga stüdyoları, spor salonları, dans ve sanat merkezlerinde özel dersler ve grup dersleri veren Duygu, yoga aracılığı ile kendi hayatında yaşadığı dönüşümü, derslerine aktarmaktadır. Yoga yolculuğu öğrenci ve öğretmen olarak hayat boyu devam edecektir.

İletişim Bilgileri

e-mail: [email protected]